Blog główny

niedziela, 17 czerwca 2018

Rasa puławska to jest to!

Po całym dniu ciężkiej pracy (jaka to była praca, to zaraz opowiem na blogu "końskim") - nasza rodzina w komplecie uraczyła się smakowitą golonką ze świnki rasy puławskiej:Jak stwierdziła Najlepsza z Żon: jednak co rasa puławska, to rasa puławska - nie miałam czasu na dopieszczenie tego mięsa (nie ma siły, skojarzyło mi się z "masowaniem trzy godziny w ziołach" - sami zobaczcie...), a wyszło nieźle!

Czego entuzjazm Córy najlepszym dowodem:
Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego powinien nam dopłacać za takie zdjęcia, nie uważacie..?

Przy dzisiejszym śniadanku, na który składały się placuszki z trzech rodzajów mąki (pszennej, gryczanej i z siemienia lnianego), nadziewane podsmażanym mięskiem (też wieprzowym, a jakże...) i grzybkami, polane obficie tłustą śmietaną:

które to placuszki wybitnie poprawiły humor Córze, przedtem dość już marudnej - wzięło nas na refleksje.

Łaknienie tłuszczów, tłustego mięsa na pierwszym miejscu - to w sumie oznaka zdrowia u człowieka. Nie chodzi nawet o to, że to jest "paleo". Ani nawet o to, że bez tłuszczów, w których jedynie rozpuszcza się np. witamina A, organizm wyjaławia się także z licznych mikroelementów.

Chodzi o to, że to po prostu dowodzi, że ciało funkcjonuje na wysokich obrotach!

Póki mieszkałem w mieście, też omijałem tłuszcz z daleka. Do pierwszych sianokosów...

1 komentarz:

  1. Odnośnie tłuszczu,to mam taką historię rodzinną jak to lekarz ,który był żydem wyleczył mojego wujka.Było to jeszcze przed wojną (opowiadała mi to moja Mama),że wujek jako małe dziecko chorował i miał ścisłą dietę,a bardzo pragnął jeść tłuszcz i babcia powiedziała o tym lekarzowi.A lekarz powiedział,że "trzeba mu jeść dużo t l u szczu,bo kiśki ślamu nie mają" tak dosłownie powiedział i babcia posłuchała się,a jaki potem mężczyzna wyrósł z mojego wujka postawny i silny zarazem.
    Koniki macie Państwo piękne i jak wynika z opisu charakterne.
    Niech się zdrowo mają.Podczytuję ,ale nie zawsze komentuję.Pozdrawiam M

    OdpowiedzUsuń